ZDV Mrákotín

O nás

Zemědělské družstvo vlastníků Mrákotín (ZDV) vzniklo po transformaci zemědělských družstev v roce 1993. V současné době hospodaří přibližně na 1000 ha zemědělské půdy. Má 30 členů a zaměstnává 25 zaměstnanců.

Hlavní činnosti družstva je zemědělská výroba. Produkty rostlinné výroby jsou převážně zpracovány pro výrobu vlastních krmiv pro výkrm hospodářských zvířat. Tradiční živočišná výroba je orientována na produkci mléka, výkrm prasat a chov jatečné drůbeže.

Družstvo má vlastní výrobnu a mísírnu krmiv. Základními komponenty krmiva je kukuřice, pšenice, ječmen a sója. Dbáme na ověřenou kvalitu krmiv pro zdravý chov jatečných zvířat a následně pro zdravé a nezávadné drůbeží a vepřové maso. Proto do krmných směsí přidáváme pouze minerály a vitaminové doplňky pro zdravý chov. Obsah nežádoucích látek je na zaslaných vzorcích masa průběžně testován Státním veterinárním ústavem Jihlava - dosud bez závad.

Naše družstvo má vybudovanou vlastní porážku drůbeže (jatka) s poloautomatizovaným provozem a chladícími boxy přímo u odchovny drůbeže. Vlastní porážka, porcování a expedice chlazené drůbeže a drůbežího masa úspěšně prochází pravidelným auditem Státní veterinární správy (viz certifikát níže) a je provozována v přísných zásadách HACCP.

Nabízíme drobný prodej chlazených kuřat, krůt a husokačen, jak v celku, tak porcované. Prodej drůbeže je jak na prodejně porážky v Malinném, tak v pojízdné prodejně.Prodej drůbeže a drůbežího masa pomocí vlastní pojízdné prodejny je realizován v rámci Pardubického kraje, části Středočeského kraje a kraje Vysočiny. Blíže v sekci produkty Ostatní zboží je prodáváno na družstevní prodejně v Mrákotíně případně (naturálie) přímo v sídle ZDV Mrákotín. 

Prodej chlazené drůbeže a porcovaných částí probíhá turnusově, protože po skončení turnusu je nezbytná dezinfekce odchoven. Blíže v sekci produkty

Vepřové maso je na prodejně v Mrákotíně průběžně k dostání, pouze vepřové půlky po telefonické dohodě.

Těší náš Váš zájem o nabízené produkty a omlouváme se, že naše kapacitní možnosti omezují uspokojení všech zákazníků. A jako důkaz naší snahy o zdravotní nezávadnost a legálnost produkce je i následujcí certifikát Státní veterinární správy pro Pardubický kraj.

Jiří Strouhal
předseda


 

Soubory ke stažení:

Stanovy ZDV Mrakotín 13.5.2014